GMP plus
W ramach oferowanych przez nas zmian w zakresie zarządzania, produkcji oraz efektywności wprowadzania produktów do obrotu proponujemy m.in. system GMP+. Certyfikat GMP PLUS jest bowiem dokumentem, który znacząco wpływa na wizerunek firmy. Potwierdza także wysoką jakość realizowanych na wszystkich etapach produkcji standardów, co jest pozytywnie odbierane przez szerokie grono odbiorców. Tak szkolenia GMP (przygotowujące do wdrożenia nowych standardów), jak i sam system jest produktem dedykowanym przede wszystkim producentom pasz i dodatków paszowych. Jednak z korzyści, które niesie ze sobą program GMP PLUS mogą także skorzystać firmy transportowe i handlowcy działający na rynku (oferujemy wszelkie szkolenia, audyty, jak i kompleksowe wdrożenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu).
GOOD MANUFACTURING PRACTICE PLUS (GMP+)
GMP (certyfikat i cykl szkoleń wdrażających) to standard kierowany do producentów pasz dla zwierząt oraz ich składników, jak również do przedsiębiorstw transportowych i handlowców działających na tym rynku, a współpracujących z holenderskim i niemieckim przemysłem paszowym. Standard ten jest również kierowany do przedsiębiorstw, które są świadome bycia częścią łańcucha żywieniowego i chcą działać zgodnie z koncepcją zapobiegania ryzyku zdrowotnemu (przenoszenia chorób drogą pokarmową).
System ten obejmuje m.in. standardy:
- B1 - Produkcja, handel i usługi w sektorze pasz;
- B2(2010) - Produkcja składników pasz;
- B3 - Handel i przechowywanie materiałów paszowych;
- B4 - Transport (drogowy i spedycja pasz dla zwierząt);
- B4.2 - Fracht morski i śródlądowy;
- B4.3 - Zasady GMP dla wodnego transportu śródlądowego;
- B6 - Uprawa surowców do produkcji materiałów paszowych;
- B8 - Produkcja i sprzedaż karmy dla zwierząt domowych;
- B10 - Badania laboratoryjne.
Dzięki temu, że rodzina standardów Good Manufacturing Practice obejmuje wprowadzenie nowych procedur w tak różnych obszarach działalności – służyć może ona różnym podmiotom. Naszym zadaniem jest wspierać Państwa w przygotowywaniu przedsiębiorstwa do niezbędnych zmian w zakresie polityki rozwoju i działalności, jak i czuwać nad prawidłowością ich wdrożenia.